خرید خانه وام دار از جمله معامله‌هایی است که با پرداخت هزینه کم‌تر و به صورت قسطی می‌توانید صاحب خانه شوید. باید گفت خرید چنین خانه‌هایی بدون دردسر نبوده و با توجه به شرایط آن‌ها با کوچک‌ترین اشتباه امکان آن که پول خرید خانه خود را از دست بدهید وجود دارد. در این مقاله برای جلوگیری از چنین مشکلاتی به بیان توصیه‌های یک مشاور املاک برای خرید خانه وام دار می‌پردازیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

خرید خانه وام دار

امروزه با افزایش قیمت مسکن راهکارهای مختلفی برای تسهیل در خرید خانه ایجاد شده است. یکی از شیوه‌هایی که به تازگی در بین متقاضیان خرید خانه زیاد شده خرید خانه‌های وام دار می‌باشد. در ابتدا قبل از بیان هر مطلبی به منظور روشن شدن مطلب یک تعریف جامع و کامل در مورد این نوع خانه‌ها ارائه می‌دهیم.

 به خانه‌ای که شخص فروشنده با به وثیقه گذاشتن سند خانه نزد بانک بر روی آن وام گرفته خانه وام دار می‌گویند. حال به نظر شما خرید چنین خانه‌هایی مطمئن است؟ با توجه به اینکه سند این خانه‌ها در رهن بانک بوده و در دسترس نیست مسئله‌ای که پیش می‌آید چگونگی به نام زدن خانه در زمان خرید آن است. به طور معمول خرید و فروش این خانه‌ها نسبت به دیگر خانه‌ها دردسرهای بیشتری دارد به همین علت اکثر افراد از معامله خانه‌های وام دار امتناع می‌کنند.

 اگر قصد خرید چنین خانه‌هایی را دارید حتما به مشاور املاک معتبر مراجعه کنید و توصیه‌های مدیران این مشاور املاکی‌ها را در زمان خرید خانه‌ وام دار به کار بگیرید. مدیران مشاور املاکی که تحت آموزش‌های جامع آکادمی آموزش املاک ابراهیمی بوده‌اند برای کاهش ریسک در این معامله‌ها توصیه‌هایی را برای متقاضیان خرید چنین خانه‌هایی ارائه می‌دهند که در ادامه به بیان این توصیه‌ها خواهیم پرداخت.

توصیه‌های یک مشاور املاک برای خرید خانه وام دار

باید گفت خرید خانه‌ وام دار به دلیل قیمت پایین‌تر و شرایط خرید آن برای افرادی که پول کافی برای خرید خانه ندارند بهترین فرصت است. به عنوان مثال شما فرض کنید قیمت خرید یک خانه ۳۰۰ میلیون تومان است و ۵۰ میلیون از اصل وام که باید به بانک پرداخته شود باقی مانده باشد فرد هنگام خرید چنین خانه‌ای به ۲۵۰ میلیون پول نقد نیاز دارد و ۵۰ میلیون دیگر را به صورت ماهیانه طی چند قسط باید به بانک پرداخت نمایید. اگر در زمان معامله فرد تمام توصیه‌های یک مشاور املاک برای خرید خانه وام دار را به کار ببندد این معامله می‌تواند بسیار شیرین باشد.

حال توصیه‌های مشاور املاک چیست؟ در این قسمت به توصیه‌هایی که در زمان معامله چنین خانه‌هایی مهم هستند می‌پردازیم:

انتقال وام

همانگونه که عنوان شد خرید و فروش چنین ملک‌هایی دردسرهای خاص خود را دارد. نحوه پرداخت پول در زمان خرید خانه‌های وام دار نسبت به خانه‌های دیگر تفاوت‌هایی دارد به همین علت حتما باید معامله زیر نظر یک مشاور املاک معتبر صورت بپذیرد. حتما دقت نمایید هنگام خرید چنین خانه‌هایی باید وام به فرد خریدار انتقال داده شود لذا فرد فروشنده به همراه خریدار به بانک مراجعه کرده و مراحل انتقال وام را طی می‌کنند و وام را به نام فرد خریدار انتقال می‌دهند.

فک رهن

یکی از توصیه‌های دیگر در زمان خرید خانه‌ وام دار، فک رهن است. شما به عنوان فرد خریدار از فروشنده بخواهید که ابتدا خانه را فک رهن نماید و سپس آن را به نام شما بزند. برای فک رهن خانه لازم است که فروشنده وام خود را به طور کامل با بانک تسویه نماید و یا اینکه با استفاده از راهکارهای دیگری که بانک ارائه می‌دهد سند را از رهن بانک خارج نماید.

مزیت‌های خرید خانه‌های وام دار

با توجه به دردسرهایی که خرید چنین خانه‌هایی دارد آیا مزیت‌هایی هم نیز دارد؟ باید گفت خرید چنین خانه‌هایی مزیت‌هایی نیز دارد که در صورت رعایت تمام اصول در زمان معامله خرید آن به دردسرهایی که  دارد می‌ارزد. تعدادی از مزایای خرید خانه‌ وام دار عبارتند از:

  • خرید و فروش چنین ملک‌هایی بسیار زیاد است به همین دلیل در صورت نیاز فرد می‌تواند به سرعت آن را بفروشد.
  • برای خرید خانه‌های وام دار نسبت به خانه‌های دیگر به پول نقد کم‌تری نیاز است.
  • با پرداخت قسطی بخشی از پول خرید خانه فشار کم‌تری به فرد خریدار وارد می‌گردد.

خلاصه

خرید خانه‌ وام دار از جمله مواردی است که امروزه به دلیل افزایش قیمت ملک بسیار رواج پیدا کرده است. خرید این خانه‌ها به دلیل اینکه سند آن در رهن بانک بوده دردسرهای مخصوص خود را دارد که برای رفع چنین دردسرهایی مشاوران املاک که تحت تعلیم‌های تخصصی بودند توصیه‌هایی را بیان نموده که با به کارگیری آن‌ها می‌توانید به راحتی صاحب خانه شوید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

تغییر دکوراسیون

روش های کم هزینه برای تغییرات ساختمان

شاید با شنیدن، ایجاد تغییرات در ساختمان اولین مطلبی که به ذهن شما خطور می‌کند هزینه‌های بالای آن باشد. اما باید گفت که لزوما ایجاد تغییرات در ساختمان همیشه هزینه بر نبوده بلکه می‌توانید با به کار بردن روش‌هایی که هزینه کمی را در بر دارند به تغییر دکوراسیون بپردازید. در برخی از آموزش‌های تخصصی آکادمی آموزش املاک ابراهیمی که بیشتر برای مدیران و مشاوران املاک برگزار می‌گردد به معرفی روش‌های کم هزینه برای تغییرات ساختمان پرداخته می‌شود.

توضیحات بیشتر »
پرزنت مشتری

آموزش کامل پرزنت مشتری در املاک

مشاورین املاک در برخورد با مشتریان باید به رفتار و حرکات خود دقت زیاد و برخورد شایسته‌ای با آن‌ها داشته باشند. اعتبار یک مشاور املاکی به برخورد صحیح با مشتری وابسته است. آموختن مهارت‌های ارتباطی با ارباب رجوع می‌تواند بسیار تاثیرگذار و کمک‌کننده باشد. معامله‌ای رضایت‌بخش است که ارتباط مثبت برقرار شود و مشتری احساس راحتی نماید. یکی از مهارت‌های مهم برای مشاور املاک خوب گوش دادن و خوب حرف زدن است.

توضیحات بیشتر »
در‌آمد مشاور املاک

در‌آمد مشاور املاک چقدر است؟

اگر قصد دارید وارد این حوزه کاری شوید، قطعا با این سوالاتی از قبیل در‌آمد مشاور املاک چقدر است؟! چه تفاوتی در در‌آمد مشاورین املاک مبتدی و حرفه‌ای وجود دارد؟ و … روبرو می‌شوید. گفتنی است که روش‌های کسب در‌آمد در مشاوره املاک به سه روش زیر انجام می‌شود:

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button