کلمات و جمله‌هایی که مشاوران املاک به هنگام آشنایی با مشتریان و نشان دادن موارد خرید و فروش، همچنین هنگام عقد قرارداد بر زبان می‌آورند، نقش بسیار مهمی در سرانجام معامله دارد. در بسیاری از قراردادها به‌خاطر استفاده از جملات یا قول و قرارهای اشتباه، شانس انجام معامله خرید و فروش از دست می‌رود. مشاوران املاک حرفه‌ای مراقب هستند از جملات ممنوعه در قرارداد که ریسک فسخ معامله را افزایش می‌دهد، استفاده نکنند. حال باید دید این جملات چیست و چرا نباید از آن‌ها استفاده کرد؟

آمادگی برای جلسه قرارداد ملک

برای هر قرارداد ملکی مذاکراتی انجام می‌گردد که شامل چند مرحله است. پس از بازدید ملک توسط مشتریان، در صورت موردپسند بودن آن ملک خریداران یا مستأجران به دنبال قیمت ارزان‌تر و به عکس فروشندگان یا مالکان در پی معامله گران‌تر هستند. در این میان وظیفه مشاور املاک به عنوان داور و میانجی میان طرفین معامله پیشنهاد منصفانه‌ترین قیمت و حل چالش‌های احتمالی، همچنین هماهنگی برای جلسات بعدی است. او باهوش و ذکاوت به‌صورت جداگانه با هر دو طرف معامله صحبت می‌کند و پس از به‌اصطلاح پختن آنان همگی آماده جلسه قرارداد می‌شوند و در این جا مشاور املاک ماهر باید از گفتن جملات ممنوعه در قرارداد خودداری کند تا زحماتی که تا این مرحله از کار کشیده است به یغما نرود.

جملات پرکاربرد مشاوران املاک

پیش از آن که به بررسی جملات ممنوعه بپردازیم، جملات کلیدی موفقیت مشاور را مورد بحث قرار می‌دهیم. به عنوان نمونه اگر آپارتمانی آسانسور نداشته باشد بهتر است مشاور املاک ابتدا به توضیح ویژگی‌های مثبت ملک بپردازد. در این طور مواقع علاوه بر ذکر خصوصیات مثبت آن ملک، می‌توان قیمت مناسب آپارتمان و صحبت از ارتفاع کم پله‌ها و استاندارد بودن آن را پیش کشاند. مواقعی که مشتری موردنظر از قیمت بالای ملک شکایت دارد و فروشنده نیز حاضر به کم کردن قیمت نیست، مشاور املاک باتجربه باید به مواردی که سبب اکازیون شدن آن ملک شده است اشاره کند و امکانات رفاهی مانند نقشه، نور، متریال باکیفیت و خوش‌ساخت بودن ملک را گوشزد نماید. متخصصان حوزه املاک و مستغلات می‌دانند که نقش جملات ممنوعه در قرارداد پررنگ‌تر و کاربردی‌تر از جملات کلیدی موفقیت است، بنابراین تلاش می‌کنند تا این جملات را هرگز به کار نبرند.

جملات ممنوعه در قرارداد

پس از آن که به اهمیت عدم استفاده از جملات ممنوعه در قرارداد واقف شدیم، به مواردی از این جملات که مشاوران املاک موفق هرگز از آن استفاده نمی‌کنند می‌پردازیم:

  • لطفاً فقط در ساعت‌های کاری تماس بگیرید!

یک مشاور املاک متعهد و پیگیر همواره پاسخگوی تماس‌های مشتریان خود است زیرا می‌داند با این تعهد مشتریان به او وابسته می‌شوند و به مرور زمان برای هر موردی که به حوزه املاک و مستغلات مربوط شود، فقط از وی یاری می‌خواهند. پس یک مشاور املاک وظیفه‌شناس شرایط کاری و زندگی را در نظر می‌گیرد و هرگز از جمله ممنوعه تماس فقط در ساعات کاری استفاده نمی‌کند.

  • قول میدم که این خانه مال شماست!

مدیریت یک دفتر املاک و کارکنان او هنگام به کار بردن جملات و عبارات، دقت کافی را مبذول می‌کنند تا قولی ندهند که نتوانند به آن عمل کنند. اگر به هر دلیلی معامله صورت نگیرد شما به عنوان یک مشاور املاک بدقول شناخته می‌شوید.

  • نیازی به توضیح نیست، متوجه منظور شما شدم!

یکی از دیگر جملات ممنوعه در قرارداد ملک، جمله فوق است. مشاور املاک هر چقدر به تمام چون و چرای ابعاد معامله آشنا باشد، نباید صحبت‌های مشتری را قطع کند چون این عمل علاوه بر آنکه حس ناخوشایندی به مشتری منتقل می‌کند، سبب قطع زنجیره ارتباط صمیمی منجر به شناخت ابعاد بیشتر وی می‌گردد.

  • متأسفانه در این زمینه فعالیتی ندارم!

مشتری موردنظر به مشاور املاک اعتماد کرده و درخواست خرید ملک را با او مطرح می‌کند، وظیفه مشاور املاک و کارشناس فروش حفظ مشتری وفادار خواهد بود. او باید بادقت به صحبت‌های مشتری گوش دهد و در صورت عدم اطلاعات کافی برای هدایت او، راهنمایی لازم و ارجاع او به دیگر همکاران خود را انجام دهد.

  • من در شبکه‌های اجتماعی نیستم!

یکی دیگر از جملات سمی هنگام قرارداد ملک این است که در صورتی مشتری بخواهد با شما در صفحات مجازی ارتباط برقرار کند و اخبار ملک را از آنجا پیگیری کند، شما بگویید متأسفانه من در هیچ شبکه اجتماعی نیستم. امروزه مردم با چند کلیک ساده می‌توانند، کارشناسان مدنظر خود را در فضای مجازی پیدا کنند پس لازمه هر کسب‌وکار موفق در کل دنیا داشتن یک وب‌سایت یا حداقل چند صفحه در شبکه‌های اجتماعی است.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی جملات ممنوعه در قرارداد پرداختیم زیرا این موضوع نقش مهمی در حرفه مشاوران املاک دارد. کارشناسان فروش دفاتر املاک می‌دانند اگر از جملات ممنوعه در قرارداد استفاده کنند علاوه بر احتمال فسخ معامله، به دلیل انتقال انرژی منفی رفته‌رفته مشتریان خود را از دست می‌دهند. سایت جامع مشاور املاک راهگشای رموز موفقیت بسیاری از مشاوران املاک متعهد و جویای پیشرفت، کمک شایانی به علاقه‌مندان به این حرفه می‌کند.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

آموزش املاک و مستغلات

دوره آموزشی املاک و مستغلات

در دنیای امروز صنعت املاک و مستغلات یکی از صنایع پر درآمد و پر رقابت است، اما برای دستیابی به موفقیت در این صنعت و تبدیل شدن به مشاور املاک، باید بیش از شانس اطلاعات گسترده‌ای در این حوزه داشته باشید. ما در این مقاله به بررسی چگونگی آموزش املاک و مستغلات و نقش آن در رسیدن به موفقیت در این صنعت می‌‌پردازیم…

توضیحات بیشتر »
تفاوت بالک و تراس

تفاوت بالکن و تراس         

یکی از مباحثی که هنگام خرید ملک و آپارتمان برای مشتریان از موضوعات حائز اهمیت به شمار می‌آید، وجود بالکن و تراس در یک خانه محسوب می‌گردد. جالب است، برخی از کلمات در میان عامه مردم بدون در نظر گرفتن معنای واقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به خصوص کلماتی مانند تراس و بالکن که هر دو وارد زبان فارسی شده‌اند و اکثراً این دو کلمه را با هم اشتباه می‌گیرند اما در واقعیت و در علم معماری، تفاوت بالکن و تراس مشخص است

توضیحات بیشتر »

نحوه ی هماهنگی مشتریان برای جلسه گذاشتن

جلسه گذاشتن برای مشتری، یک تکنیک مهم در کار مشاورین املاک است. زیرا شما در جلسه، اطمینان حاصل می‌کنید که آیا همه جوانب مربوط به ارزیابی، فروش و سایر استانداردها را رعایت کرده‌اید؟ مذاکرات، باید آن‌قدر ادامه پیدا کند تا مشتری مجاب به شرکت در جلسه شود. این قسمت از کار یک مشاور املاک نیز، به مهارت و توانایی‌ نیاز دارد. مسلما فروش ملک، یکی از سخت‌ترین بخش‌های کار املاک است…

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button