طبیعتا هر شغل و صنف کاری، جهت ارتقا و پیشرفت، نیازمند حضور یک مدیر و سرگروه است. آژانس املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست، حضور یک مدیر مجرب در دفتر املاک ضمن تضمین فرایند معاملات به سود باعث ایجاد روحیه کار تیمی در مشاورین دفتر می‌شود. همچنین مدیر با بررسی دقیق هر مشاور و دریافت اطلاعاتی در مورد احساسات و تمایلات آن‌ها، می‌تواند هر مشاور را در جایگاه مناسب خود قرار دهد.

با ارائه این مطلب قصد بر ارائه پارامترهایی را داریم که از شما، مدیری خبره و کارآمد می‌سازد.

شرح وظایف مدیر

مدیر، فردی در یک تیم و گروه است که باید با همه افراد رابطه نزدیک و کاری مطلوبی داشته باشد، اما در بسیاری از مواقع برقراری ارتباط و ضد و نقیض‌ها می‌توانند موجب بروز سوتفاهم میان افراد شوند.

چگونه یک مدیر املاک خوب شوم؟

در ادامه 10 نکته بیان شده که باعث افزایش اعتماد بین مدیر و مشاور می‌گردد که این اعتماد از شما مدیری مقبول به عمل می‌آورد:

  • ایجاد اعتماد در قدم اول: اعتماد مؤلفه‌ای است که با افزایش آن، رابطه‌ها صمیمی‌تر و تفاوت‌ها کمتر می‌شود یعنی اگر شما بین خود و هم تیمی‌ها صمیمیت به ‌وجود بیاورید به طبع آن، اعتماد افزایش می‌یابد و کمتر با اختلاف مواجه می‌شوید( این کار را می‌توانید با دعوت نیروهای تازه وارد خود به یک فنجان قهوه انجام دهید) توجه داشته باشید که گپ و گفت و گوی این قرار، صحبت‌های کاری نخواهد بود، صرفا جهت آشنایی و ایجاد رفاقت است.
  • با گفتار و کردار خود را ثابت کنید: طبق بررسی‌های به ‌عمل آمده، 25 درصد کارکنان، به مدیر خود اعتماد ندارند و این عدم اعتماد منجر به ایجاد ناامیدی در کار و جلوگیری از پیشرفت می‌شود. شما در غالب مدیر می‌توانید، با لبخندی ساده هنگام صحبت کردن با کارمند، عشق ورزیدن به او و یا همدلی کردن با شخص در برابر معضلات و مشکلات وی، حس صمیمیت و دوستی را تقویت کنید تا اعتماد طرفین افزایش یابد.
  • اختصاص وقت به کارمندان: طبیعتا مشاوران املاک در صورت پیگیری و فعالیت مفید در آژانس، تمایل دارند شما را در امور مختلف با خبر سازند، اما زمانی که شما دائما مشغول کار باشید آن‌ها وقت مناسبی برای گپ پیدا نمی‌کنند و این امر باعث کاهش اعتماد به‌نفس و به مرور کاهش اعتماد می‌گردد. پس حتما جلسه‌ای کاری، در ماه یک‌بار و یا هفته‌ای یک بار، به‌طور مستمر برگزار کنید.
  • از بیان دلیل خواسته خود از کارمند، نترسید: بگذارید این بخش را با مثال توضیح دهیم، شما از کارمند خود می‌خواهید تا اسلایدهایی را برای واحد فروش تنظیم و طراحی کند، بهتر است به او بگویید که با این کار، می‌تواند با افراد حاضر در واحد فروش ارتباط برقرار کند و دروازه‌ ارتقا شغلی برای او نیز باز خواهد شد.
  • شنونده خوبی باشید: یکی از تفکرات و معضلات کارمندان، چگونگی برقراری ارتباط با مدیر است. زمانی که شما به‌طور مناسب به صحبت‌های شخص گوش ندهید، او حرف‌های خود را می‌خورد و نمی‌تواند به درستی با شما ارتباط برقرار کند و این امر باعث کاهش اعتماد و امید در محیط کار می‌شود.
  • بررسی و شناخت نقاط قوت و ضعف: مدیر یک دفتر املاک، با بررسی و تحلیل رفتار و افکار مشاورین خود می‌تواند نقاط قوت و ضعف آن‌ها را شناسایی کند و از آن بهره ببرد. مثلا یکی از مشاورین املاک در یک ماه 4 معامله رهن و اجاره داشته اما حتی یک‌بار هم برای بازدید فروش خانه نرفته است، این شخص باید مسئول بخش رهن اجاره شود چراکه استعداد او در این زمینه است.
  • قضاوت ممنوع: یکی از پارامترهایی است که به‌ شدت بازدارنده پیشرفت می‌باشد، اگر حین کار مشاهده کردید فردی خارج از محدوده تفکرات شما فعالیت می‌کند و افت کاری داشته جویای احوال و مشکل او شوید نه اینکه فکر کنید کار را بیهوده گرفته و برایش اهمیت ندارد.
  • یافتن راه ارتباطی: بعضی از مشاورین شما توانایی و یا وقت حضور در فضای مجازی را ندارند پس نمی‌توان با آن‌ها از طریق ایمیل و تلگرام ارتباط گرفت.
  • بازخورد سازنده: هنگام نقد کارمند توجه داشته باشید او دارای غرور و شخصیت است، همواره سعی کنید اخلاق بد او را اصلاح و نقد کنید نه اینکه شخصیت او را به بازی بگیرید. از سمت دیگر اجازه دهید کارمندان نیز به شما بازخورد دهند تا در صورت مشکل و مرتفع ساختن آن، روابط سمت و سوی مناسب پیدا کند.
  • تعریف و تمجید بی‌دلیل ممنوع: در صورت تعریف از مشاور، سعی کنید یک ویژگی خاص او را شفاف و تمجید نمایید تا بداند چه چیز شما را راضی کرده و آن‌ را تقویت کند. مثلا در ارائه تصاویر فایل‌ها عالی بودی، در معاملات این تصاویر بسیار سودمند واقع شد، در اینجا مشاور سعی می‌کند فعالیت و کیفیت کار خود را ارتقا دهد و پیشرفت کند.

مدیریت دفتر املاک

سخن پایانی

از آنجایی که اعتماد اولین و مهم‌ترین اصل در برقراری ارتباط است، در این مطلب قصد بر این داشتیم تا 10 تا از مهم‌ترین و اساسی‌ترین نکات که رعایت آن‌ها موجب افزایش اعتماد و ارتباط، بین مدیر املاک و مشاور آن می‌شود را شرح دهیم و از طرف دیگر در وحله دوم ارتباط موثر باعث افزایش امید در پروسه کاری می‌گردد و به مقصدی پویا و پرسود منتهی می‌شود.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

استراتژی فروش

استراتژی فروش املاک‌

قطعا برای موفقیت در بازار و جلو زدن از رقبای کاری باید در حرفه و شغل خود، علم کسب کنید یعنی علاوه بر آگاهی کامل از زیر و بم محصول خود، اطلاعات دقیقی در مورد نوع فروش، بازاریابی و مشتری سازی داشته باشید. در این مطلب شما را در طراحی یک استراتژی عالی از مشتری‌سازی تا فروش یاری می‌کنیم. برای ارتقا شغلی و سودآوری بیشتر در فروش املاک باید استراتژی‌ تلفیقی، از روانشناسی مشتری و فرایندهای فیزیکی به‌ دست آورید.

توضیحات بیشتر »
مجوز املاک

چگونه می‌توانیم برای اخذ مجوز دفتر املاک اقدام کنیم؟

اگر می‌خواهید دفتر املاک خود را تأسیس و فعالیتتان را آغاز کنید پس از تهیه ملک باید برای اخذ مجوز اقدام کنید. در این مطلب به بررسی مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز دفتر املاک می‌پردازیم. مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز دفتر مشاوره املاک برخی از مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز دفتر املاک به شرح ذیل است:

توضیحات بیشتر »

همه چیز درباره خرید زمین

هر فردی که بخواهد برای استفاده شخصی یا صرفا به قصد سرمایه‌گذاری، اقدام به خرید زمین کند نیازمند علم آن است. مشغله‌های زندگی و نداشتن تخصص کافی در این زمینه سبب می‌شود افراد این مسئولیت مهم را به مشاوران املاک بسپارند. حال سوالی که مطرح می‌شود این است یک زمین باید چه مشخصات و آیتم‌هایی را دارا باشد تا مشاور بتواند مشتری را به این معامله مطمئن کند؟ در این بحث به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button