امروزه سبک و سیاق فعالیت مشاور املاک نسبت به گذشته تغییرات بسیار زیادی داشته و این شغل به یک حرفه کاملا تخصصی تبدیل شده است. یکی از مهم‌ترین مباحث در این حوزه مدیریت مشاورین املاک می‌باشد. به راستی هر فردی می‌تواند مدیر مشاور املاک باشد؟ برای اینکه بتوانید مدیریت مشاور املاک را بر عهده بگیرید چه مهارت‌هایی باید داشته باشید. در این محتوا قصد داریم شما را با مهارت‌ها و روش‌های مدیریت مشاورین املاک آشنا کنیم. اگر قصد فعالیت در این حوزه را دارید، خواندن مطالب زیر را از دست ندهید.

مهارت‌های مدیریت مشاورین املاک

مدیریت مشاور املاک نیازمند داشتن برخی از مهارت‌ها است که در ادامه به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت:

برخورداری از مهارت رهبری

مهارت رهبری مربوط به استفاده مناسب و موثر از کارکنان، ایجاد محیط مناسب برای کسب‌وکار، درک انگیزه‌های مختلف افراد، ایجاد روحیه کار تیمی و … است. قبل از کسب آموزش‌های لازم در زمینه چنین مهارتی در ابتدا باید نقاط ضعف و قوت خود را به طور کامل بشناسید‌. برای رهبری کردن تیم املاک خود نیاز دارید حتما به کارکنان احترام بگذارید و به آن‌ها اعتماد کامل داشته باشید. سعی کنید یک محیط امن مشورتی ایجاد کنید و برای تصمیم‌گیری از نظرات کارکنان خود استفاده نمایید.

برای کسب این مهارت فرد باید اشراف کاملی به روانشناسی اجتماعی، تجربه کار تیمی و گروهی، مردم شناسی داشته باشد. یک مدیر املاکی باید مهارت‌های رهبری را با اقتدار کامل انجام دهد.

برخورداری از مهارت‌های فنی

این بخش از مهارت‌های مدیریتی به میزان دانایی و توانایی‌‌های فرد، شایستگی‌های عمل، کاربرد فنون مختلف او باز می‌گردد. برای کسب این مهارت فرد حتما باید دوره‌های آموزشی مختلفی را طی کرده و در ادامه از طریق کارورزی و کسب تجربه به این مهارت دست پیدا کند. مهارت‌های فنی شامل برنامه‌ریزی، حسابداری، بودجه‌بندی، کنترل امور مالی و …. است. برای اینکه بتوانید در گروه مدیران موفق قرار بگیرید باید از مهارت فنی بالایی برخوردار باشید. این مهارت بزرگ‌ترین شاخص برای انتخاب مدیر بوده و به دلیل گستردگی فعالیت این حرفه باید مهارت فنی دائم بروزرسانی شود.

 برخورداری از مهارت‌های ادراکی

این بخش از مهارت مدیر مشاور املاک مربوط به تشخیص  کارکردهای هر سازمان و وابستگی‌های آن‌ها با یکدیگر است. مدیر باید در موقعیت‌های مختلف بهترین تصمیم‌ها را اخذ کند و در نهایت بتواند رضایت کارکنان خود را جلب نماید. 

روش‌های مختلف مدیریت مشاورین املاک

مدیریت مشاور املاک مجموعه‌ای از چند فعالیت است که برای اداره و کنترل کردن یک آژانس مشاور املاکی صورت می‌پذیرد. یک مدیر مشاور املاک برای اینکه بتواند گوی سبقت را از رقبای خود برباید و در کار و حرفه خود به موفقیت دست پیدا کند باید نکات بسیاری را مدنظر بگیرد. چندین روش مدیریتی مشاور املاک وجود دارد که کمک‌کننده هستند. باید دقت داشته باشید اگر بخواهید یک مدیر موفق باشید از تمام این شیوه‌ها در کنار هم بهره ببرید:

مدیریت مبتنی بر داده‌های موجود

یک مدیر مشاور املاک موفق باید در تصمیم‌گیری از داده‌ها استفاده کند. مدیر باید داده‌های مربوط به عملکرد دیگر مشاورین  املاک، وضع موجود بازار و نیاز و رضایت مشتریان را جمع آوری و تجزیه و تحلیل کند. یک مدیر توانمند باید علم بالایی در زمینه تاریخچه مسکن در منطقه موجود و تحلیل نوسانات موجود در بازار را داشته باشد.

مدیریت مشاورین املاک مبتنی بر مشورت

یکی از روش‌های دیگر مدیریت مشاورین املاک مشورت و همکاری با مشاورین خود است. یک مدیر موفق باید این فرصت را به همکاران خود بدهد تا نظرات و پیشنهادات را بیان کنند. مشاور املاکی موفق و رو به رشد است که در آن تمام اعضا همکاری صمیمانه‌ای با یکدیگر داشته باشند و همه اجازه بیان نظرات و پیشنهادات خود را داشته باشند.

مدیریت مشاور املاک مبتنی بر استعداد

یک مدیر موفق در زمان انتخاب کارکنان خود توجه ویژه‌ای به استعداد افراد در این زمینه دارد. یک فرد با استعداد می‌تواند کمک بسیار بزرگی به مشاور املاک کند و سطح دانش و اعتبار آژانس را افزایش دهد.

مدیریت مبتنی بر رهبری

یکی از وظیفه‌های اصلی یک مدیر املاکی هدایت صحیح تیم خود است. یک مدیر باید بتواند به همکاران خود انگیزه لازم برای فعالیت را بدهد و با آن‌ها ارتباط خوبی برقرار کند.

مدیریت مبتنی بر مشتری مداری

یک مدیر موفق همیشه اصل را بر رضایت مشتری قرار می‌دهد. برای اینکه یک مشاور املاک بتواند موفق باشد باید مشاوره‌های مفیدی را به مشتریان خود ارائه دهد و به آن‌ها در پیدا کردن ملک مورد نظر کمک کند. مدیر باید بتواند با مشتریان خود ارتباط خوبی برقرار کند و از فن بیان بسیار قوی برخوردار باشد و کارکنان خود را هم با شیوه‌های مذاکره کردن موثر برای جذب مشتری آشنا سازد.

نتیجه گیری

امروزه مدیریت مشاورین املاک امری تخصصی و بسیار حرفه‌ای بوده که حتما نیاز است فرد برای مدیریت یک آژانس املاک در کنار آموزش‌های لازم از مهارت و تجربه بالایی نیز برخوردار باشد. در این محتوا شما را با برخی از شیوه‌های مدیریتی آشنا کردیم. شما می‌توانید با بهره گرفتن از مطالب فوق گامی در جهت موفقیت بیشتر مشاور املاک خود بردارید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

مدیریت زمان برای مشاورین املاک

ممکن است با خود فکر کنید که جهت موفقیت در کار املاک، به چه سرمایه‌هایی نیاز هست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که سرمایه‌هایی که یک مشاور املاک جهت موفقیت خود نیاز دارد، سرمایه‌هایی نقدی نظیر پول، دفتر کار و … نیست. در واقع این سرمایه‌ها مواردی همچون دانش حقوقی، علم مربوط به کسب‌و‌کار، تشکیل شبکه ارتباطی با بازار املاک، تلاش، پشتکار و… است. همچنین اینکه یکی از مهمترین سرمایه‌های مشاورین املاک، مدیریت زمان برای مشاور املاک است.

توضیحات بیشتر »
پیشرفت مشاور املاک

چگونه در حرفه املاک پیشرفت کنم؟

پیشرفت مشاورین املاک به چه صورت امکان‌پذیر است؟ حرفه مشاور املاک به عنوان شغلی پر درآمد شناخته می‌شود که بسیاری از وابستگی‌ها و چارچوب‌های اداری را ندارد. در این حرفه بدون در نظر گرفتن ساعت کاری مشخص می‌توان درآمد بسیار خوبی کسب کرد. اگرچه این شغل وابستگی اداری ندارد اما وابستگی زیادی به مشتری‌مداری دارد و باید در هر زمان بتوانید پاسخگوی مشتری خود باشید. برای موفقیت و پیشرفت شغلی خود در این حرفه با چند راهکار ساده و مفید با ما همراه باشید.

توضیحات بیشتر »
اگهی نویسی

نکات طلایی آگهی نویسی

همان‌طور که خودتان هم می‌دانید، امروزه تغییرات عظیم تکنولوژی توانسته بسیاری از کسب‌وکارها را متحول کند. گفتنی است که مشاورین املاک نیز تحت تأثیر این تغییرات قرار گرفته‌ و فعالیتشان از این قضیه مستثنی نبوده‌ است. معمولا افراد مشغول در این حرفه جهت فعالیت آگهی نویسی از پلتفرم‌های گوناگونی نظیر دیوار استفاده می‌کنند. شاید در ابتدا گمان کنید که نگارش و ثبت آگهی کار ساده‌ای است، اما باید دقت کنید که مشاورین املاک…

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button