جلسه گذاشتن برای مشتری، یک تکنیک مهم در کار مشاورین املاک است. زیرا شما در جلسه، اطمینان حاصل می‌کنید که آیا همه جوانب مربوط به ارزیابی، فروش و سایر استانداردها را رعایت کرده‌اید؟ مذاکرات، باید آن‌قدر ادامه پیدا کند تا مشتری مجاب به شرکت در جلسه شود. این قسمت از کار یک مشاور املاک نیز، به مهارت و توانایی‌ نیاز دارد. مسلما فروش ملک، یکی از سخت‌ترین بخش‌های کار املاک است، زیرا شما به‌طور هم‌زمان با دو طرف معامله سر و کار دارید و در واقع منافع آن دو طرف با هم در تضاد است، چرا که خریدار تمایل دارد با قیمت پایین‌تری خرید کند و فروشنده در انتظار است، ملک را با قیمت بالا بفروشد. پس کار مشاور برای راضی نگه‌داشتن دو طرف دشوار است. جلسه معمولا بعد از انجام بازدید ملک توسط مشتری و اعلام جواب مثبت از او برگزار می‌شود. در ادامه این مطلب به نحوه هماهنگی برای جلسه اشاره می‌کنیم.

نحوه ی هماهنگی مشتریان برای جلسه گذاشتن

هماهنگی مشتریان برای جلسه گذاشتن عنوان ساده‌ای دارد، اما یک کارشناس فروش مهارت و انرژی بالایی نیاز دارد تا بتواند آن‌ها را پای میز جلسه بیاورد. دقت داشته باشید گاهی، جلسه فقط برای یکی از طرفین به عنوان مثال، خریدار صورت می‌گیرد. در این صورت مشاور می‌خواهد با جلسه‌ای نظر او را به سوی این ملک جلب کند. برای هماهنگی هر نوع جلسه با مشتری یا مشتریان، از نکات کاربردی زیر استفاده کنید:

  • آماده باشید.

داده‌های مربوط به معامله را چک کنید تا کامل باشند. صورت جلسه و موضوعات قابل بحث را مرور کنید و از آخرین وضعیت روز بازار ملک مطلع باشید. در پایان جلسه نیز، نتایج جلسه را مکتوب کنید.

  • مشکلات را مرتفع کنید.

یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها هنگام خرید و فروش ملک، قیمت آن است. سعی کنید با صحبت قبل از جلسه با طرفین معامله، به یک قیمت معین رسیده باشید. اما به هیچ کدام از طرفین قول قیمت مورد نظر آن‌ها را ندهید. به عنوان مثال، اگر خریدار خواهان تخفیف است، به او اطمینان دهید تلاش می‌کنید معامله را با یک قیمت منصفانه تمام کنید اما قول یک تخفیف از پیش مشخص شده را ندهید، چون شما باید مدافع حقوق هر دو نفر باشید.

  • تعیین زمان.

هماهنگی‌های لازم زمانی را انجام دهید، یعنی با تماس‌های تلفنی یک تایم را فیکس کنید که هردو طرف آمادگی کاملی در آن روز و ساعت داشته باشند. ممکن است، شما مجبور باشید چندین بار با طرفین تماس بگیرید و وقت بگذارید تا به یک تایم مشخص برسید، پس صبور باشید و از خود انعطاف نشان دهید. برای بالا بردن کلاس کاری خود، می‌توانید برای اعلام جلسه، دعوت‌نامه تهیه کرده و مشتریان را به جلسه دعوت کنید.

  • حفظ آرامش

در کار مشاورین املاک، احتمال بدقولی کردن یا حتی انصراف یکی از طرفین پیش از شروع جلسه بسیار محتمل است. در این شرایط خونسردی خود را حفظ کنید، به طرف مغلوب شده اطمینان دهید که وقت مناسب و سریع دیگری را هماهنگ می‌کنید و از طرف خود و طرف بدقول، عذرخواهی کنید.

برای پیشگیری از این نوع اتفاقات، بهتر است زمان هماهنگی برای تایم جلسه، به طرفین معامله یادآوری کنید که برای وقت آن‌ها ارزش قائل هستید و جلسه منظم پیش خواهد رفت. وقتی شما انضباط خود را از اولین جلسات آشنایی، به عنوان مدیر هماهنگی ثابت کنید، مشتریان نیز برای وقت شما و دیگر افراد ارزش قائل می‌شوند.

  • مشخص کردن زمان‌بندی جلسه

شما به عنوان مدیر جلسه، باید تایم کلی جلسه را قبل اعلام کرده و بدانید که هر موضوع قابل بحث چه مدت زمان می‌برد. میزان تقریبی زمان برای هر موضوع جلسه و حتی سوالات یا بحث‌های احتمالی طرفین را در نظر داشته باشید.

  • مکان جلسه

امکانات ابتدایی را در محل جلسه که معمولا، همان دفتر مشاور املاک است مهیا کنید. در روند پیشرفت معامله مهم بوده که قبل از هماهنگی برای جلسه فضای مناسب، تهویه مناسب، امکانات پذیرایی در شان مشتری را تدارک دیده باشید.

  • عجله نکنید

مشاور املاک نباید بازار گرمی غیرواقعی داشته باشد. برای هماهنگی جلسه و انجام معامله عجول نباشید. گاهی پافشاری شما برای خرید و فروش، مشتری را از معامله با شما منصرف می‌کند.

  • پیگیری پس از اتمام جلسه

پس از پایان جلسه، مشاور املاک وظیفه پیگیری اخبار و نتایج جلسه از دو طرف معامله را بر عهده دارد.

 

سخن آخرمشتری

برگزار‌کردن جلسه‌های فروش، از ضروری‌ترین وظایف یک مشاور املاک است. زیرا این جلسات ضمن آشنایی طرفین معامله با یکدیگر، شناخت مشاور فروش را نسبت به آن‌ها بیشتر می‌کند. برای هماهنگی مشتریان در جلسه با بهره‌گیری از نکاتی که شرح داده شد، می‌توان گام‌های بعدی پیشرفت معامله را محکم‌تر برداشت و به سرانجام آن خرید و فروش بیشتر امیدوار بود. یک تیم حرفه‌ای مشاور املاک، می‌داند که چطور از وقت جلسه در جهت منافع هر سه راس مثلث معامله یعنی خریدار، فروشنده و مشاور استفاده کند. در عصر تکنولوژی که همه اخبار مربوط به ملک، مکرر به‌روز‌رسانی می‌شود، بهره‌گیری از دانش یک مشاور املاک زبده، مشتری را به هدف می‌رساند.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

رنج کاری

رنج کاری مشاور املاک چیست؟

منظور از رنج کاری، تقسیم‌بندی و به عبارتی دیگر شاخه‌های متفاوت آن کار است. مشاور املاک به سطوح مختلفی تقسیم می‌شود که شامل رهن و اجاره، فروش و مشارکت در ساخت است. هر سطح قواعد، اصول و ویژگی‌های متفاوت خود را دارد و باید افرادی کار بلد و متخصص استخدام شود تا بهترین خدمات و سود برای مشاورین املاک به ارمغان بیاید…

توضیحات بیشتر »

چجوری باید هوش کلامیمو افزایش بدم؟

هوش کلامی مشاور املاک یکی از موارد بسیار مهمی است که می‌تواند در نتیجه نهایی معاملات شما تأثیر بسیار شگفت‌انگیزی داشته باشد. این هوش کلامی سبب می‌شود تا شما بتوانید موقعیت‌های مختلف را بررسی کرده و بهترین پاسخ‌ها را به مشتریان خودتان بدهید. در صورتی که با چنین موضوعی روبرو هستید، بهتر است بدانید که هوش کلامی چیست، چه ویژگی‌هایی دارد، چه مزیت‌هایی را با خودش به همراه می‌آورد و… آکادمی آموزش املاک…

توضیحات بیشتر »
جامعه هدف

شناخت جامعه هدف

اهداف مناسب و مطلوب و همچنین شناخت جامعه هدف مشاورین املاک و پایبندی به آن­ها امری ضروری و مهم به ­شمار می­آید. در باور جامعه امروز، شغل و حرفه مشاور املاک خیلی ساده و آسان به نظر می‌رسد. شغلی که زحمت زیادی نداشته و با کمی صبر می‌توان در بازار مسکن به موفقیت رسید. اما خوب است بدانید که واقعیت با این تصور بسیار فاصله دارد. شغل مشاوران املاک در حوزه مسکن و ملک و املاک بسیار دشوار و طاقت فرسا است. مشاورین املاک به ویژگی‌های…

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button