نیاز مشتری در واقع همان عاملی است که او را راغب و وادار به درخواست خدمت از شما می‌کند. حال آن خدمت ممکن است خرید یا فروش ملک باشد. تصور کنید مشتری با انگیزه و هدف، از شما به عنوان یک کارشناس، درخواست پیدا کردن یک ملک مناسب دارد. حال اگر نتوان در زمان مناسب و با کیفیت لازم خواسته فرد را مرتفع کرد، ذوق مشتری کور و از تقاضای خود صرف نظر خواهد کرد. پس مشاور املاک باتجربه، باید نیاز اصلی مشتری را شناسایی و در کوتاه‌ترین زمان، آن را به سرمقصد برساند. اولین و در دسترس‌ترین راه برای شناسایی نیاز مشتری پرسش مستقیم از خود او است. کارشناسان در کشورهای پیشرفته دنیا، نیاز مشتری را از خود وی می‌پرسند. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد چگونگی پیدا کردن نیاز مشتری صحبت کنیم.

چجوری نیازهای مشتری رو پیدا کنم؟

همین طور که به آن اشاره شد، فاصله میان تقاضای مشتری و عرضه خدمت باید کوتاه باشد. پس باید نیازهای مشتری را شناخت و در اسرع وقت ملک مورد نظر مشتری را پیدا کرد. برای شناخت نیاز مشتری به نکات زیر توجه کنید:

  • نظرسنجی از شخص مشتری

امروزه بهترین راه نیاز مشتری، صحبت مستقیم با او است. از مشتری خود بپرسید در ذهن خود به دنبال چگونه ملکی است؟ برای این مهم، شما باید با فرد یک رابطه مستمر و پیگیرانه داشته باشید.

  • تهیه پرسش نامه

با استفاده از تهیه تعدادی سوال که هم می‌توانید، در سایت خود بارگذاری کنید و هم می‌توانید به صورت کاغذی در اختیار مشتری بگذارید، به نیازهای او واقف می‌شوید. سوالاتی از قبیل میزان سرمایه، سلیقه فرد، محل انتخابی وی برای خرید ملک و از این قبیل پرسش‌ها را به شکل چهارگزینه‌ای برای پاسخ راحت‌تر در اختیار مشتری قرار دهید.

  • شناخت زبان بدن و داشتن مهارت ارتباط

مادامی که یک مشاور املاک در مکالمات روزمره با مشتری، سعی می‌کند با بهره از علم روانشناسی از روی حرکات، نگاه و صحبت‌ها به خواسته درونی او پی ببرد، در شغل خود موفق است. همچنان با مطالعه آگاهی خود را راجع به شناخت مشتریان بالا ببرید.

  • توجه به داده‌ها

خوشبختانه با زندگی در عصر دیجیتال، دست‌یابی به اطلاعات به‌روز و تکنیک‌های جذب مشتری راحت می‌توان به یک جمع‌بندی از نیازهای کلی مشتری رسید. اطلاعات خود را با استفاده از متدهای روز دنیا آپدیت کنید تا یک قدم به شناخت نیاز مشتری نزدیک‌تر شوید.

  • نگاه از دید مشتری

مشاور املاک با‌تجربه، خود را جای مشتری می‌گذارد، یعنی در انتخاب یک ملک خود را مشتری تصور می‌کند و از دریچه دید و نگاه او به ملک نگاه می‌کند. با این دید متوجه معایب و مزایای آن خرید و فروش نیز می‌شود. همچنین در پوست مشتری، نیازهای او نیز بهتر شناخته می‌شود.

  • شبکه‌های اجتماعی

مردم و مشتریان هر روزه در حال انتشار پست‌ها و سلایق و علایق خود هستند، نکته‌سنجی و ریزبینی در این صفحات که مربوط به مشاوران املاک و حتی رقیبان شما می‌شود و نظرات مخاطبان این صفحه‌ها به شما الگو می‌دهد. استفاده از هشتک‌های مربوط به مشتری و جستجو در موتور جستجوگر گوگل نیز کمک شایانی به شناخت شما از نیازهای مشتری می‌کند.

  • رعایت انصاف

یکی از نیازهای مشتری که در همه مشترک است، انتظار داشتن انصاف است. او به مشاور املاک اعتماد می‌کند و به دنبال ملکی است که از همه جهات با خواسته‌های او مطابقت داشته باشد. پس وظیفه شما است که جانب اعتدال را از سمت خود رعایت کنید و فقط به نفع یکی از طرفین معامله کار نکنید.

  • کنترل روند معامله و پشتیبانی

برای اینکه نیاز مشتری را بشناسید، همواره در معامله‌ها شرایط را کنترل کنید و پشتیبان مشتری باشید. این کار علاوه بر رضایت مشتری، اطلاعات بیشتری در زمینه شناخت کلی به ارمغان دارد.

  • احترام و ایجاد رابطه عاطفی با مشتری

در تمام دنیا و در هر حرفه‌ای برای شناخت فرد و در نتیجه شناخت نیازهای او، احترام گذاشتن و ایجاد رابطه عاطفی یک عامل سرعت بخش در شناسایی نیازهای فرد محسوب می‌شود. پس به مشتری احترام و ارادت داشته باشید.

سخن پایانی

یک مشاور حرفه ای، کار خود را بر اساس شانس و اقبال پیش نمی‌برد. یعنی می‌داند برای موفقیت در کار خود، باید همواره فایل‌ها و اطلاعات خود را به‌روز‌رسانی کند و خواسته و نیاز مشتری خود را بشناسد. هنگامی که نیازهای مشتری خود را بشناسید و آن‌ها را اولویت‌بندی کنید، میزان فروش و میزان رضایت مشتری از شما بالا می‌رود و این مهم، رونق کار شما را افزایش می‌دهد. مشاور املاک به طور کلی باید مشتری مدار باشد، یعنی در اعمال و رفتار خود، طوری برخورد کند که گویی رسالت او در این دنیا برطرف کردن نیاز مشتری است و بس. شناخت نیازهای مشتری و برطرف کردن آن، مشتری را به شما وفادار می‌کند و این خود یک تبلیغ بدون هزینه است. نکاتی که در این مقاله راجع به آن صحبت کردیم، شما را در شناخت نیازهای مشتری یاری می‌رساند

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

مهارت مشاور املاک

مهارت های کاربردی برای مشاورین املاک

مشاورین املاک با ارائه خدماتی متناسب با نیازهای مشتریان در بازار املاک نقش مهمی ایفا می‌کنند. برای بهبود عملکرد، آن‌ها باید دارای مهارت‌های شناخت بازار، برقراری رابطه با مشتریان، گوش دادن فعال، مذاکره، فن بیان و مدیریت زمان و سازماندهی باشند. بهبود این مهارت‌ها باعث می‌شود تا مشاوران املاک خدمات بهتری را ارائه دهند و رضایت مشتریان را فراهم کنند. با دنبال کردن اخبار و تحولات بازار، شرکت در دوره‌های آموزشی مرتبط…

توضیحات بیشتر »
قیمت گذاری ملک

قیمت گذاری ملک

امروزه با وجود مشکلات اقتصادی در جامعه، خرید ملک که قسمت عمده‌ آن خانه است کمی سخت شده است. وقتی یک فرد یا خانواده قدرت خرید پیدا می‌کند، اولین دغدغه‌ای که مدنظر دارد قیمت منصفانه است. در واقع هر فردی چه خریدار، چه فروشنده و حتی کسی که قصد خرید و فروش ندارد قیمت اصلی ملک برایش اهمیت دارد. دلیل این مهم به این بر‌می‌گردد که فرد گاها با تمام سرمایه و اندوخته‌ یک عمر زندگی وارد معامله می‌شود و نگرانی مربوط حق اوست.

توضیحات بیشتر »
مونوپل فایل

منوپل کردن فایل چیست؟

در این عصر که تکنولوژی رشد بسیاری داشته است، استفاده از روش‌های جدید جهت افزایش عملکرد و کارایی در موارد مختلف بسیار اهمیت دارد. صنعت مشاوره املاک نیز از این تغییرات پیروی نموده و به دنبال ایجاد روش‌ها و ابزارهایی است که فرایندهای کاری را سریع‌تر، ساده‌تر و موثرتر انجام دهد. یکی از این تحولات مهم، منوپل کردن فایل املاک است. در این مقاله قصد داریم تا به طور دقیق به بررسی منوپل کردن فایل املاک بپردازیم.

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button