استعداد مدیران و مشاوران املاک در چه حوزه هایی است؟ هر کسی می تواند در یک حوزه به خصوص دارای استعداد باشد و کارایی مشخصی را به مرحله اجرا بگذارد. زمانی که شما به عنوان یک کارشناس مشاور املاک قرار است به کار خرید و فروش، اجاره دادن ملک و یا مشارکت مشغول شوید، باید ابتدا ببینید که در کدام یک از این موارد استعداد بالاتر و بیشتری دارید. زمانی که این نکته را به خوبی درک کنید، می توانید به راحتی کار خود را در حیطه مشاور املاک پیش ببرید و حتی پیشرفت های چشمگیری نیز در این زمینه داشته باشید.

روش های کشف استعداد

برای آن که متوجه شوید در کدام زمینه استعداد بیشتری دارید، باید ابتدا استعداد یابی انجام دهید. به طورکلی چند روش مهم و موثر در این زمینه وجود دارد که سبب می شود کشف استعداد شما در حوزه املاک ساده تر شود. در ادامه به این چند روش مهم و موثر اشاره خواهیم کرد.

  • کار کردن آزمایشی

اولین مورد مربوط به زمانی است که هیچ تجربه ای در این کار ندارید و به تازگی قصد شروع کردن آن را دارید. این کار سبب می شود تا بداننید آیا به طور کلی برای این کار مناسب هستید یا خیر، می توانید به صورت آزمایشی در یک دفتر مشاور املاک مشغول به کار شوید و حدود یک الی دو ماه را در این زمینه مشغول به کار شوید. نتایجی که به دست می آید، می تواند به شما بگوید که آیا در این زمینه استعداد دارید یا خیر.

  • توجه به خصوصیات فردی

با توجه به آن که چه خصوصیات فردی دارید، می توانید متوجه شوید که کار املاک مناسب شما می باشد یا خیر. حتی با توجه کردن به این مشخصات میتوانید متوجه شوید که در کدام حوزه املاک اعم از اجاره، فروش، مشارکت و… تخصص و استعداد دارید. برخی از افراد دارای روحیه مناسب برای این کار هستند و برخی دیگر به هیچ وجه گزینه مناسبی برای مشاور املاک نیستند. بنابراین حتما به این موضوع نیز توجه کنید.

  • قدرت بیان

مورد بعدی که باید در نظر داشته باشید، در خصوص قدرت بیان است. قدرت بیان شما و همچنین فن بیان می تواند سبب شود تا شما توانایی جذب مشتریان را داشته باشید یا خیر. افرادی که توانایی کمی در بحث و مجادله و همچنین صحبت کردن با دیگران دارند، نمی توانند در حوزه مشاور املاک پیشرفت زیادی کنند. به همین دلیل نیز می گوییم که حتما باید فن بیان قوی داشته باشید.

  • استفاده از تجربیات دیگران

مورد بعدی استفاده کردن از تجربیات دیگران در این زمینه ها است. افرادی که مدت زمان طولانی است که در کار املاک در حال فعالیت هستند، می توانند بهتر شما را راهنمایی کنند که آیا برای این کار فرد مناسبی هستید یا نه. اگر فرد مناسبی برای این شغل هستید، در کدام بخش میتوانید گزینه بهتری باشید و…

  • در نظر گیری اهداف

انسان های مختلف دارای اهداف مختلفی هستند و با توجه به همین اهداف است که برای زندگی خود تلاش می کنند. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به کم قانع می باشید و یک زندگی معمولی برای شما کافی است، بهتر است در بخش اجاره و رهن مشغول به کار شوید. اما اگر جزو آن دسته از افراد هستید که دوست دارید هرچه سریعتر پولدار شوید، باید به سراغ بخش های مشارکت، خرید و فروش بروید.

  • در نظر گیری منطقه زندگی

حتی منطقه ای که در آن زندگی می کنید نیز می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. منطقه مورد نظر شما اگر گنجایش زیادی داته باسد و جزو مادرشهرهای کشور به حساب بیاید، می توانید در یک بخش به صورت تخصصی فعالیت کنید. اما در زمانی که شهر شما کوچک باشد، بهتر است در تمامی زمینه ها فعالیت نمایید.

استعداد  مشاور املاک

کلام پایانی

کشف استعداد مدیران و مشاوران املاک می تواند به ارتقا وضعیت کاری دفتر، بالاتر رفتن میزان درآمدها و همچنین کسب رضایت شغلی بیشتر افراد منجر شود. در صورتی که در این حوزه مشغول به فعالیت هستید، حتما به این نکته نیز توجه داشته باشید که این کار مستلزم شناخت پیدا کردن عمیق از خودتان است. به همین خاطر نیز باید حتما با فردی که در این خصوص دانش و مهارت کافی دارد، مشورت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص نیز می توانید به بخش های دیگر وبسایت ما مراجعه کنید و اطلاعات دقیق تری را در این زمینه ها به دست آورید.

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

پرزنت مشتری

آموزش کامل پرزنت مشتری در املاک

مشاورین املاک در برخورد با مشتریان باید به رفتار و حرکات خود دقت زیاد و برخورد شایسته‌ای با آن‌ها داشته باشند. اعتبار یک مشاور املاکی به برخورد صحیح با مشتری وابسته است. آموختن مهارت‌های ارتباطی با ارباب رجوع می‌تواند بسیار تاثیرگذار و کمک‌کننده باشد. معامله‌ای رضایت‌بخش است که ارتباط مثبت برقرار شود و مشتری احساس راحتی نماید. یکی از مهارت‌های مهم برای مشاور املاک خوب گوش دادن و خوب حرف زدن است.

توضیحات بیشتر »
پلان ملک

همه چیز درباره پلان ملک

پلان ملک یا نقشه، یک جنبه مهم در طراحی و معماری ساختمان‌ها است که تأثیر زیادی بر کاربری، استفاده بهینه از فضا و ارتباطات داخلی ساختمان دارد. پلان ملک شامل ترتیب و تقسیم بندی فضاها، ابعاد اتاق‌ها، مسیرهای حرکت، و ارتباطات میان فضاهاست. در ادامه به بررسی برخی از جنبه‌های مهم پلان ملک می‌پردازیم

توضیحات بیشتر »
مدیریت دفتر املاک

مدیریت دفتر املاک

طبیعتا هر شغل و صنف کاری، جهت ارتقا و پیشرفت، نیازمند حضور یک مدیر و سرگروه است. آژانس املاک نیز از این قاعده مستثنی نیست، حضور یک مدیر مجرب در دفتر املاک ضمن تضمین فرایند معاملات به سود باعث ایجاد روحیه کار تیمی در مشاورین دفتر می‌شود. همچنین مدیر با بررسی دقیق هر مشاور و دریافت اطلاعاتی در مورد احساسات و تمایلات آن‌ها، می‌تواند هر مشاور را در جایگاه مناسب خود قرار دهد.

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button