7 نکته برای بازدید صحیح ملک

اگر شما هم می‌خواهید به عنوان یک مشاور املاک حرفه‌ای شناخته شوید باید بدانید که چه نکاتی را در بازدید صحیح از ملک رعایت کنید. زمانی که فایلی را آماده رهن، اجاره یا فروش می‌کنید ابتدا باید از آن بازدید کرده و سپس بر اساس مشخصات و امکانات آن قیمت گذاری ملک را انجام دهید.

در صورتی که بازدید ملک را به درستی انجام نداده باشید نمی‌توانید به خریدار یا مشتری خود مشاوره درست ارائه داده و ممکن است در فروش یا اجاره فایل موردنظر با مشکل روبرو شوید. اگر بخواهیم مهم‌ترین نکات بازدید صحیح ملک را به شما آموزش دهیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • ملک در کدام محله قرار گرفته است؟

مهم‌ترین و اصلی‌ترین مسئله‌ای که بر روی قیمت رهن، اجاره یا فروش ملک تأثیر می‌گذارد، محله‌ای است که ملک در آن قرار گرفته است. دو خانه با امکانات یکسان که در دو محله مختلف شهر قرار گرفته‌اند، قیمت‌های متفاوتی دارند به همین دلیل باید قبل از هر چیز به محل قرارگیری ملک در منطقه توجه ویژه‌ای داشته باشید. عرض کوچه، نحوه تردد و همسایگان نیز ممکن است باعث جلب نظر مشتریان یا خریداران شود.

  • آیا ملک موردنظر به ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی نزدیک است؟

در هنگام بازدید ملک باید خود را به جای مشتری و خریدار گذاشته و به مسائلی دقت کنید که برای این افراد اهمیت بالایی دارند. بسیاری از افراد به ایستگاه‌های حمل‌ونقل عمومی توجه می‌کنند. اگر ملک موردنظر به این وسایل نقلیه نزدیک باشد امتیاز ویژه‌ای دارد که می‌توان با استفاده از آن مشتری را متقاعد کرده و معامله را انجام داد.

  • آیا فایل موردنظر به امکانات رفاهی دسترسی دارد؟

نکته دیگری که مشتریان آن را بررسی می‌کنند، دسترسی به امکانات رفاهی است. پس اگر ملک به فضای سبز، سوپرمارکت، مرکز خرید و فروشگاه‌های مختلف نزدیک باشد می‌توان بر روی آن مانور داده و نظر مشتری را جلب نمود. شما هم در هنگام بازدید ملک به این نکته توجه کنید و امکانات رفاهی محله را به دقت بررسی نمایید.

  • آیا ورودی ساختمان مناسب است؟

اولین قسمتی از ملک که مشتری از آن بازدید می‌کند، ورودی ساختمان است. اگر این ورودی کم عرض باشد یا دسترسی درستی به راه‌پله، آسانسور و پارکینگ نداشته باشد ممکن است مشتری از خرید یا اجاره آن صرف‌نظر کند. پس شما هم در هنگام بازدید از ملک این نکته را بررسی کرده و اگر ورودی مناسب است آن را به عنوان یکی از امتیازات ملک یادداشت نمایید.

  • در هر طبقه از ساختمان چند واحد وجود دارد؟

اگر قصد خریدوفروش ملک آپارتمانی را دارید باید به تعداد واحدهای موجود در هر طبقه نیز توجه کنید. معمولاً آپارتمان‌هایی که به صورت تک واحدی ساخته می‌شوند، مشتریان بیشتری دارند زیرا آرامش در آنها بیشتر است و مشتری در آن احساس راحتی می‌کند. همچنین هرچه تعداد واحدهای موجود در ساختمان کمتر باشد، زندگی در آن راحت‌تر است زیرا مالکان یا مستأجرین زودتر با یکدیگر به توافق می‌رسند.

  • آیا واحد موردنظر امتیازات اختصاصی دارد یا آب، برق و گاز آن به صورت اشتراکی است؟

مشخصاتی مانند متراژ، تعداد اتاق‌خواب، نوع کابینت، کفپوش و وضعیت سرویس‌های بهداشتی در بازدید ملک به خوبی مشخص است اما باید از مالک در مورد امتیازات آب، برق و گاز نیز سؤال بپرسید. اگر وضعیت کنتورها اختصاصی باشد یک امتیاز مثبت برای ملک بوده و در صورت اشتراکی بودن آن باید مراتب به اطلاع خریدار یا مستأجر برسد.

  • آیا ملک موردنظر نور کافی دریافت می‌کند؟

یکی از بزرگ‌ترین مسائلی که بر روی نظر مشتری تأثیر می‌گذارد، میزان نور دریافتی ملک است. اگر در همه قسمت‌های خانه پنجره وجود داشته باشد و خانه از نور طبیعی استفاده کند، فروش اجاره آن راحت‌تر خواهد شد. اگر اتاقی فاقد پنجره است باید سیستم تهویه مناسبی در آن نصب شده باشد تا در آینده دچار نم یا رطوبت نشود.

بازدید

سخن آخر

فراموش نکنید که در بازدید ملک وضعیت سند و مشاعات ساختمان را به خوبی مشخص کنید. مالک باید نحوه تردد از مشاعات و همچنین وضعیت پارکینگ و انباری را برای شما مشخص کند. فراموش نکنید که اظهارات مالک را با مواردی که در سند قید شده است مطابقت دهید.

شما به عنوان یک مشاور املاک حرفه‌ای نه تنها باید از نظر قانونی ملک را بررسی کرده بلکه باید به امکانات رفاهی و وضعیت دسترسی ملک را نیز توجه داشته باشید. فقط در این صورت است که می‌توانید مشتری را مجاب به خرید یا اجاره ملک نمایید.

شما باید بدانید امتیازات ویژه ملک چیست تا از آنها در مواقع مناسب استفاده کنید. ممکن است در اولین بازدید ملک نتوانید تمام موارد فوق را بررسی کرده و یادداشت کنید اما ناامید نشده و بارها و بارها این مطالب را برای خود تکرار کنید. آموزش و تمرین مداوم باعث افزایش مهارت شما شده و درآمدتان از حرفه مشاوره املاک را افزایش می‌دهد

سوال داری شمارتو بذار

هر سوالی داری بپرس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز بهت زنگ میزنیم

برای دوستات بفرست

فایلینگ اجاره

فایلینگ اجاره چیست؟

برای این که در هر کسب‌وکاری موفق بوده و بهترین عملکرد را داشته باشید، باید اطلاعات زیادی کسب کرده و ابزار موردنیاز را به دست آورید. در حرفه مشاور املاک نیز باید علم کافی و آموزش حرفه‌ای را کسب کرد تا بتوان در رقابت با سایر مشاوران املاک و رقبا پیروز شد. فایلینگ اجاره از ابزارهایی است که شما با به دست آوردن آن می‌توانید در شغل مشاور املاک به صورت حرفه‌ای عمل کنید. یک مشاور املاک عادی از فایلینگ اجاره…

توضیحات بیشتر »

مدیریت زمان برای مشاورین املاک

ممکن است با خود فکر کنید که جهت موفقیت در کار املاک، به چه سرمایه‌هایی نیاز هست؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که سرمایه‌هایی که یک مشاور املاک جهت موفقیت خود نیاز دارد، سرمایه‌هایی نقدی نظیر پول، دفتر کار و … نیست. در واقع این سرمایه‌ها مواردی همچون دانش حقوقی، علم مربوط به کسب‌و‌کار، تشکیل شبکه ارتباطی با بازار املاک، تلاش، پشتکار و… است. همچنین اینکه یکی از مهمترین سرمایه‌های مشاورین املاک، مدیریت زمان برای مشاور املاک است.

توضیحات بیشتر »
استراتژی فروش

استراتژی های مهم تبدیل مشتریان املاک بالقوه به دائمی

استراتژی های مهم برای مشاورین املاک می تواند در چند بخش مختلف تقسیم بندی شود. اگر به عنوان یک مشاور املاک بخواهید به موفقیت دست پیدا کنید، لازم است استراتژی های مهمی که در این خصوص وجود دارند را بررسی کرده و سپس هر کدام از آن ها که با شرایط شما همخوانی بیشتری دارد، مورد استفاده قرار دهید. در نظر داشته باشید که هر کدام از این موارد می توانند در موقعیت خاص خودشان بیشترین بازدهی را داشته باشند…

توضیحات بیشتر »
سبد خرید

اگر در ارتباط با دوره های آنلاین و حضوری آکادمی سوال داری

شمارتو بزار :

Call Now Button